
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9784 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.4986 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 100 mA |
| Dropout Voltage | 160 mV |
| Min Input Voltage | 14 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 29.5 V |
| Operating Supply Voltage | 40 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 5 months ago) |
| Accuracy | 5 % |
| Max Output Current | 100 mA |
| Input Bias Current | 6 mA |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2.7 V |
| Max Output Voltage | 29.5 V |
| Reference Voltage | 1.26 V |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Voltage Accuracy | 5 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST SHIPMENTS (Last Updated: 5 months ago) |
| Load Regulation | 1 %/V |
| Line Regulation | 1.5 mV/V |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
